
Galeria im. Lanckorońskich obejmuje galerie malarstwa mieszczące sie w salach parteru, w tym obrazy Rembrandta oraz Galerię Sztuki Zdobniczej i Galerię Militariów.

Zapraszamy na kolejne, jak zwykle inne, spojrzenie na dzieje sztuki. Tym razem w centrum będzie człowiek – artyści i artystki, ale też ich modele i modelki. Przyjrzymy się najlepszym i najciekawszym portretom powstającym od czasów renesansu do współczesności. Będzie to okazja, aby w nowy sposób przeanalizować twórczość znanych artystów takich jak Édouard Manet, Edgar Degas czy Pablo Picasso. Sięgniemy po autoportrety, dzięki czemu poznamy wszystkie oblicza Rembrandta, Vincenta van Gogha i Luciana Freuda. Autoportrety pozwolą nam przekonać się, że w dawnej sztuce było dużo więcej kobiet artystek niż nam się wydaje.

Trasa Królewska obejmuje sale Apartamentu Wielkiego i Królewskiego.

Dział Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie zaprasza na lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży w edukacji domowej
Bilet w cenie 20 zł/os. dla dzieci i opiekunów grupy.
Dziecku do 13 rż. musi towarzyszyć opiekun. Dzieci powyzej 13 rż. mogą uczestniczyć samodzielnie za pisemną zgodą rodzica.
8 kwietnia 2025 r., godz. 12.00
DWUDZIESTOLECIE – ODZYSKANY KRAJ/ lekcja dla klas 7 – 8
Jak kształtowały się granice oraz ustrój odrodzonego państwa polskiego? Jak wyglądała praca urzędów rezydujących w Zamku? Uczniowie poznają skomplikowaną sytuację odrodzonego państwa, jego problemy i sukcesy. Potrafią pokazać na mapie granice II Rzeczypospolitej, rozróżnić kompetencje władzy ustawodawczej i wykonawczej, wskazać zakres i zmiany władzy prezydenta RP. Rozumieją konstytucyjne podstawy funkcjonowania II Rzeczypospolitej, rolę i znaczenie marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Romana Dmowskiego.