Szlakiem Orientalnych Opowieści

Latający kufer i inne baśnie Andersena
W 2025 r. obchodzimy 220 rocznicę urodzin znanego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, który w swojej twórczości bardzo często nawiązywał do kultury bliskiego i dalekiego wschodu.
Przy użyciu codziennych przedmiotów, takich jak filiżanki, talerze czy imbryki, oraz papierowych wycinanek, których mistrzem był sam Andersen, studenci Akademii Teatralnej w Warszawie opowiedzą znane baśnie w formie teatru improwizowanego.
Każde przedstawienie stanie się przestrzenią kreatywnej zabawy i wspólnego opowiadania, w której dzieci i rodzice będą mogli odkrywać magię zwykłych przedmiotów i tworzyć własne historie. Spektakle mają na celu rozwijanie wyobraźni, wrażliwości na otaczający świat oraz radość z wspólnego tworzenia teatru, nawiązując do tradycji Andersena jako mistrza opowiadania baśni.
Opiekę artystyczną nad projektem prowadzi znany reżyser teatralny Jarosław Kilian.

17 listopada 2024 r. - Latający kufer
8 grudnia 2024 r. - Imbryk
19 stycznia 2025 r. - Świniopas
16 lutego 2025 r. - Latający kufer
23 marca 2025 r. - Imbryk
27 kwietnia 2025 r. - Świnopas

Bilety w cenie 40 zł/os.

Bilety na przedstawienia sprzedawane są 60 dni przed terminem.

Trasa Królewska

Trasa Królewska obejmuje sale Apartamentu Wielkiego i Królewskiego.

Wystawa "Saskie wizje. Architektura władzy"

Wystawa w Zamku Królewskim w Warszawie przybliża historię architektonicznych zmian Zamku w czasach saskich i rolę architektury w kształtowaniu wizerunku dynastii Wettinów, która zasiadała wówczas na polsko-litewskim tronie. Ukazuje wizje Augusta II, który dążył do wielkiej przebudowy Zamku, mającej podkreślić prestiż jego rządów, a także dokonania Augusta III, który przywrócił mu rolę królewskiej rezydencji.