
Dawniej Trasa Królewska. Obejmuje sale Apartamentu Wielkiego i Królewskiego, Sale Sejmowe oraz Pokoje Matejkowskie.

Galeria im. Lanckorońskich obejmuje galerie malarstwa mieszczące sie w salach parteru, w tym obrazy Rembrandta oraz Galerię Militariów.

Godzina ze sztuką to pomysł na ciekawe spędzenie czasu i nietypowe poznanie zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie. Proponujemy, by zamiast szybko biec przez sale muzealne, zatrzymać się na dłużej przy wybranych obiektach.
18 maja 2025 r. godz. 12.00 – Hipoteza skradzionego obrazu. Obiekty Anny Baumgart w zamkowej scenerii?

Koncerty wykonują znakomici instrumentaliści z młodego pokolenia polskich muzyków - uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Niedziela u króla, Opowieści królewskiego architekta
Wyrusz z nami w podróż przez wieki i odkryj sekrety królewskich apartamentów!
Zajrzymy w ukryte zakamarki, poznamy architektów, którzy pracowali dla polskich władców i zobaczymy, jak zmieniał się zamek – od średniowiecza po odbudowę.
Jakie tajemnice skrywają komnaty? Dokąd prowadzą ukryte schody? To pełen ciekawostek i zagadek spacer dla całej rodziny!
27 kwietnia, godz. 12.00,
18 maja, godz. 13.00,
22 czerwca, godz. 12.00,
Limit miejsc: 25. Bilety: 40 zł / os.

Spotkanie z kuratorem wystawy Jakubem Bendkowskim i wspólnie zwiedzanie wystawy.

W Pałacu pod Blachą obecnie prezentowany jest odtworzony Apartament Księcia Józefa Poniatowskiego z lat 1804–1813.

Wystawa w Zamku Królewskim w Warszawie przybliża historię architektonicznych zmian Zamku w czasach saskich i rolę architektury w kształtowaniu wizerunku dynastii Wettinów, która zasiadała wówczas na polsko-litewskim tronie. Ukazuje wizje Augusta II, który dążył do wielkiej przebudowy Zamku, mającej podkreślić prestiż jego rządów, a także dokonania Augusta III, który przywrócił mu rolę królewskiej rezydencji.